Приватне акціонерне товариство "Тульчинміжрайагротехсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 00902228
Телефон: (04335) 3-85-46
e-mail: partner.tov@gmail.com
Юридична адреса: 23641, Вінницька обл.,Тульчинський р-н, село Маяки, вул. Привокзальна 27-А
 
Дата розміщення: 16.05.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ МТСЗ "Тульчинмiжрайагротехсервiс" засноване на базi виробничого пiдроздiлу Тульчинського РО "Сiльгосптехнiка" в 1986 роцi. Основним видом дiяльностi пiдприємства є матерiально-технiчне постачання агропромислового комплексу району та областi.
За перiод з 1986 по 1993 р.р. пiдприємством збудовано фактично нову базу зберiгання сiльськогосподарської технiки та запасних частин, а також господарсько-побутовий комплекс на станцiї Журавлiвка з площадками та пiд'їздними шляхами.
В 1996 роцi пiдприємство стало вiдкритим акцiонерним товариством з колективною формою власностi. Власниками пiдприємства стали фiзичнi особи - це робiтники пiдприємства та сiльгоспвиробники району.
В перiод становлення ринкових вiдносин ВАТ МТСЗ "Тульчинмiжрайагротехсервiс" напрямок своєї дiяльностi не змiнювало i продовжує займатися по своєму профiлю - постачання.
Основна мета дiяльностi пiдприємства - це найкраще забезпечення аграрного сектору економiки всiм необхiдним для виконання комплексу польових робiт. У 2010 роцi найменування товариства змiнене на ПрАТ "Тульчинмiжрайагротехсервiс", св-во про державну реєстрацiю А01 №326127.
У звiтному перiодi не вiдбувалося важливих подiй у розвитку товариства. Фактiв приєднання, злиття, подiлу, перетворення та видiлу на пiдприємствi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Для рацiональної роботи на пiдприємствi створено вiддiл постачання та збуту, який вивчає попит, слiдкує за цiоноутворенням, вивчає ринок товарiв (паливно-мастильних матерiалiв, запасних частин та матерiалiв господарства АПТ). Транспортний вiддiл укомплектований спецмашинами рiзного тонажу вiд 2430 до 9103 тонн, що дає змогу доставити до покупця паливно-мастильнi матерiали оперативно i якiсно. У звiтному перiодi змiн в органiзацiйнiй структурi товариства не вiдбувалося. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв товариство не має. Перспективнiсть дiяльностi пiдприємства залежить вiд попиту та платоспроможностi покупцiв, яка на даний момент досить низька.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу - 7 осiб;
середня чисельнiсть працiвникiв, якы працюють на умовах неповного робочого дня - 2 особи.
середня чисельнiсть працiвникiв, якi працюють за сумiсництвом - 1 особа.
Фонд заробiтної плати за 2012 рiк склав – 425610грн.
Фонд заробiтної плати за 2013 рiк склав - 201617грн.

Кадрова програма, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв потребам Емiтента не розробляється.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не входить.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами емiтент у звiтному перiодi не проводив.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; У звiтному перiодi пропозицiй щодо реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не поступало.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку та забезпечення фiксування фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених документiв, регiстрiв i звiтностi протягом встановленого термiну, але не менше трьох рокiв на пiдприємствi, що перевiрялось, несе вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” керiвник, який здiйснює керiвництво пiдприємством вiдповiдно до законодавства та установчих документiв.
Керiвник та головний бухгалтер несуть персональну вiдповiдальнiсть за повноту та достовiрнiсть облiку та звiтностi. Вiдповiдальнiсть працiвникiв бухгалтерської служби за ведення бухгалтерського облiку регулюється посадовими iнструкцiями.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться бухгалтерською службою. Дiяльнiсть працiвникiв бухгалтерiї регламентується посадовими iнструкцiями, що затвердженi на пiдприємствi. Бухгалтерська служба пiдприємства крiм вимог чинного законодавства у своїй роботi керується також “Наказом про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкову полiтику пiдприємства”, затвердженого керiвником на 2013 рiк.
Бухгалтерський облiк приватного акцiонерного товариства «Тульчинмiжрайагротехсервiс» станом на 31 грудня 2013 року, вiдповiдає вимогам Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” iз врахуванням змiн та доповнень, та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до вимог П(С)БО 1 “Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi” затвердженого наказом МФУ № 87 вiд 31.03.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
Складена фiнансова звiтнiсть за 2013 рiк приватного акцiонерного товариства «Тульчинмiжрайагротехсервiс» вiдповiдає даним синтетичного облiку, данi окремих форм звiтностi вiдповiдають один одному.
Для забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi пiдприємством було проведено iнвентаризацiю активiв i зобов’язань згiдно з Наказом № 35/1 вiд 30.09.2013 р. Вiдповiдно до зазначеного наказу про iнвентаризацiю, була складена iнвентаризацiйна комiсiя в складi голови та членiв комiсiї, якi провели iнвентаризацiю сировини, палива, малоцiнних та швидкозношуваних матерiалiв, якi знаходяться в експлуатацiї, готової продукцiї, основних засобiв та грошових коштiв.
Основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, яка складається з таких витрат: суми, що сплачують постачальникам i пiдрядникам за устаткування, iнструмент, iнвентар та iншi необоротнi активи; реєстрацiйнi збори та аналогiчнi платежi, що здiйснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобiв; суми ввiзного мита; суми непрямих податкiв у зв'язку з придбанням основних засобiв; витрати зi страхування ризикiв доставки основних засобiв; витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження i пуск основних засобiв; iншi витрати, безпосередньо пов'язанi з доведенням основних засобiв до стану, у якому вони придатнi для використання iз запланованою метою.
В бухгалтерському облiку основнi засоби класифiкованi та вiдображенi вiдповiдно до вимог П(С)БО 7 “Основнi засоби”, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 квiтня 2000 року № 92 iз врахуванням змiн та доповнень.
Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв. Нарахування амортизацiї проводиться пiдприємством щомiсяця. Пiдприємство застосовує норми та методи нарахування амортизацiї по основним засобам передбаченi П(С)БО № 7 «Основнi засоби». Податковий облiк основних засобiв та їх амортизацiї ведеться згiдно Податкового кодексу України, який затверджений Законом України № 2856-17 вiд 23.12.2010 р. iз змiнами та доповненням
Бухгалтерський облiк запасiв ведеться в кiлькiсно-сумарному виразi. Первинний облiк ведеться в кiлькiсному вимiрнику за мiсцями зберiгання запасiв та матерiально-вiдповiдальними особами.
Класифiкацiя i оцiнка виробничих запасiв на пiдприємствi вiдповiдає вимогам П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень та згiдно з прийнятою на пiдприємствi облiковою полiтикою. Вартiсть окремих видiв запасiв облiковується на вiдповiдних субрахунках рахунках 20 “Виробничi запаси”, 23 “Виробництво”, 26 “Готова продукцiя”, 28 “Товари”. Аналiтичний облiк запасiв ведеться за кожним найменуванням, якому присвоюється номенклатурний номер.
Облiк надходження, використання, реалiзацiї та вибуття малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, строком використання менше нiж 1 рiк, вiдображається згiдно вимог П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
Первинний облiк запасiв здiйснюється як з використанням типових форм так i з використанням самостiйно розроблених форм первинних документiв, що мiстять усi обов'язковi реквiзити.
Метод оцiнки вибуття запасiв – за середньозваженою собiвартiстю.
Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю. Поточна дебiторська заборгованiсть на пiдприємствi, яка є фiнансовим активом, включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина резерву сумнiвних боргiв. Резерв сумнiвних боргiв не нараховувався, тому що розрахунки за наданi послуги (товари) вiдбуваються вчасно. Величина сумнiвних боргiв визначається на Пiдприємствi, виходячи з платоспроможностi окремих дебiторiв, питомої ваги безнадiйних боргiв у чистому доходi вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт, послуг на умовах наступної оплати або на основi класифiкацiї дебiторської заборгованостi.
Визнання та оцiнка реальностi дебiторської заборгованостi вiдповiдає вимогам Положення П(С)БО 10 “Дебiторська заборгованiсть”, затвердженого наказом МФУ № 237 вiд 08.10.1999 р. iз змiнами та доповненнями.
В товариствi зобов’язання визначають згiдно П(С)БО 11 “Зобов’язання” затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 сiчня 2000 р. N 20 вiд 11.02.2000 р. та Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 лютого 2000 р. N 85/4306 iз врахуванням змiн та доповнень.
Собiвартiсть реалiзованих товарiв визначається Пiдприємством згiдно з П(С)БО 9 "Запаси".
Вiдображення собiвартостi реалiзованої продукцiї (робiт, послуг) в бухгалтерському облiку Пiдприємства здiйснюється згiдно з П(С)БО 16 “Витрати”.
Ведення облiку витрат на виробництво та склад витрат на виробництво вiдповiдає вимогам П(С)БО 16 “Витрати” затвердженого наказом МФУ № 318 вiд 31.12.1999 р iз врахуванням змiн та доповнень.
Податковий облiк витрат ведеться згiдно Податкового кодексу України вiд 23.12 2010 року №2856/17-ВР iз змiнами та доповненнями.
Формування виручки (валового доходу) вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) проводиться вiдповiдно до П(С)БО 15 “Дохiд” затвердженого наказом МФУ № 290 вiд 29.11.1999 р. з врахуванням змiн та доповнень.
При визначеннi суми доходу вiд продажу товарiв, продукцiї, робiт, послуг пiдприємство керувалося Законом України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi”, вiдповiдними нормами П(С)БО 1, 3, 6, 15, 16, 17 та облiковою полiтикою.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Пiдприємством реалiзуються товари в основному в межах Тульчинського району та Вiнницької областi. Виробнича дiяльнiсть пiдприємством не здiйснюється. Основнi покупцi - с/г товаровиробники, фермери, приватнi пiдприємства Вiнницької областi. Постачальниками товарiв являються заводи виробники, а також комерцiйнi структури, створенi на базi заводiв-виробникiв. Розвиток галузi в цiлому залежить вiд стану справ в сiльському господарствi, яке на сьогоднiшнiй день знаходиться в занепадi i водночас залежить вiд сезонних змiн. На дiяльнiсть пiдприємства великий вплив має сезонний характер робiт та клiматичнi умови. Всi цi фактори не з кращого боку впливають на ритмiчнiсть роботи . Пiдприємство проводить дiяльнiсть щодо забезпечення сiльгоспвиробникiв в строк мiнеральними добривами та надає послуни з перевезення. Заключаються договори комiсiї, що дає можливiсть покупцю отримувати певний товар в певний час i розрахуватись урожаєм зернових. В умовах ринкової економiки iснує багато приватних фiрм, що здiйснюють дублюючу форму послуг для с/г товаровиробникiв. Тому доводиться аналiзувати пропозицiї конкурентiв, зокрема ПрАТ "Тростянецьмiжрайагротехсервiс", приватних пiдприємцiв, щоб встановлювати бiльш доступнi цiни i утримувати своїх клiєнтiв. Нових технологiй товариство не запроваджує. Через стрiмкий зрiст фiнансової та економiчної кризи положення товариства на ринку нестабiльне. Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають 10 i бiльше вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - 3 юридичних особи.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останннi п'ять рокiв товариством було придбано i модернiзовано активiв на суму 1103,5 тис. грн( а саме:
--будинки i споруди – 776,6 тис.грн;
-машини i обладнання – 109,7 тис.грн;
-транспортнi засоби – 189,9 тис.грн;
-iнструменти, прилади i iнвентар – 27,3 тис.грн;
Вiдчужено активiв на суму 0,1 тис.грн.
На найближчий термiн значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю планiв товариство не має.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особами правочинiв Емiтент не укладав.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 2,5 тис.грн.
Обмежень на володiння, використання та розпорядження майна емiтента у 2013 роцi не було.
Ступiнь зносу основних засобiв станом на 31.12.2013 року склала 60%, ступiнь використання 96%.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду складає 2392,9 тис.грн, на кiнець - 2599,3 тис.грн. Сума нарахованого зносу 1551,2 тис.грн.
Протягом року було придбано i модернiзовано ОЗ :
будинкiв i споруд – 102,4 тис.грн;
машин i обладнання – 59,4 тис.грн;
iнструменти, iншi ОЗ – 3,6 тис.грн.
ВСЬОГО на суму 209,0 тис.грн (без ПДВ).
Списано основних засобiв (iншi) на суму 2,6 тис.грн.
Товариством орендується легковий автомобiль у фiзичної особи.
Також наданий в оренду пiдприємству ПП Агрофiрма "Лани Подiлля" згiдно договору оренди легковий автомобiль.
Змiна вартостi основних засобiв вiдбулася за рахунок амортизацiї.
Всi основнi засоби товариства знаходяться у власностi ПрАТ "Тульчинмiжрайагротехсервiс" i за його мiсцем розташування. Товариство працює за принципом самофiнансування, у звiтному перiодi кредитами банкiв не користувалося, фiнансових iнвестицiй не залучало. Екологiчнi проблеми на використаннi активiв товариства не позначаються. Планiв капiтального будiвництва, розширення чи вдосконалення основних засобiв немає.Дiяльнiсть здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства України та Статуту пiдприємства.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Дiяльнiсть пiдприємства має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень. Основними покупцями являються сiльськогосподарськi товаровиробники, а сiльське господарство в даний перiод знаходиться в кризовому станi. Неплатоспроможнiсть господарств - iстотна проблема для галузi. Це змушує приймати компромiснi рiшення, щоб закупити паливно-мастильнi матерiали та товари у постачальникiв.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення законодавства на Емiтента не накладалося.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування i самоокупностi . Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо.
Для покращення лiквiдностi пiдприємству необхiдно зменшити витрати та збiльшити об'єми робiт та послуг, що дасть можливiсть полiпшити свiй фiнансовий стан.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду укладених, але невиконаних договорiв у товариства немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Пiдприємство змiнило напрямок дiяльностi - перейшло з оптової торгiвлi пальним на оптову торгiвлю хiмiчними продуктами.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; У звiтному перiодi Емiтент не витрачав кшоти на дослiдження та розробки.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судовi справ, стороною в яких виступає емiтент або його посадовi особи вiдсутнi.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. 1.Торгiвля цiнними паперами емiтента на бiржах та органiзацiйно оформлених позабiржових торгiвельних системах не здiйснюється. Заяви про продаж акцiй на бiржах не подавались та подавати не передбачається.
2. У звiтному перiодi змiн у складi посадових осiб товариства не вiдбувалося.
3.Фiнансовий стан пiдприємства характеризується рядом показникiв таких як:
1.Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, що показує частину короткострокових зобов'язань, якi можуть бути термiново покритi коштами на рахунку в банку i визначається як вiдношення грошових коштiв i iх еквiвалентiв до поточних зобов'язань: за 2010 рiк К1=0,0006; за 2011 рiк К1 = 0,0004; за 2012 рiк К1=0,0003;за 2013 рiк К1=0,001.
У звiтному перiодi коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi значно нижчий за оптимальний. Оптимальне значення К1=0,2-0,5.
2.Коефiцiєнт загальної лiквiдностi розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань якi можуть бути використанi для погашення поточних зобов'язань i становить: К2 2013 рiк =0,13; К2 2012 рiк=0,025; К2 2011 рiк=0,14; К2 2010 рiк = 0,2;
Оптимальне значення К2=1.0-2.0. У звiтному перiодi коефiцiєнт загальної лiквiдностi значно нижчий оптимального показника, i зменшився за останнiх три роки у 6 разiв.
3.Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення залучених i власних коштiв i розраховується як вiдношення власного капiталу до валюти балансу: 2013 рiк К3 не розраховується; 2012 рiк - нерозраховується; 2011 рiк К3 = не розраховується, 2010 рiк К3 -не розраховується;
Пiдприємство не можна назвати фiнансово стiйким.
4. Коефiцiєнт покриття зобовязань власним капiталом характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв та становить:К К4 2013 рiк - не розрахуовується; 4 2012 рiк - не розраховується; К4 2011 рiк не розраховується, К4 2010 рiк - не розраховується;Оптимальне значення К4=1,0 i бiльше. Пiдприємство має високу ступiнь залежностi вiд залучених засобiв.

у 2013 роцi непокритий збиток порiвняно з 2012 роком змнешився на 486,6 тис.грн; У 2012 роцi непокритий збиток порiвняно з 2011 роком збiльшився не 509 тис.грн; у 2011 роцi непокритий збиток порiвняно з попереднiм збiльшився на 369,5 тис.грн; .
Чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї у 2013 роцi становить 1220,8 тис.грн i порiвняно з попереднiм перiодiом збiльшився на 143,5 тис.грн; зменшився у 2012 роцi порiвняно з 2011 роком на 2932,2 тис.грн; у 2011 роцi зменшився на 7687,2 тис.грн порiвняно з 2010 роком.
Якщо у 2012 роцi товариством отримано 509,9 тис.грн чис того збитку, то за результами господарювання у 2013 роцi отримано 468,6 тис.грн чистого прибутку.
Пiдприємство не достатньо фiнансово стiйке, при мобiлiзацii всiх оборотних активiв не має можливостi погасити поточнi зобов'язання. Власний капiтал не забезпечує погашення зобов'язань. Пiдприємству необхiдно зменшити витрати, збiльшити об"єми виконаних робiт, що дасть можливiсть полiпшити свiй фiнансовий стан..